Lider Kadın Derneği Basın Köşesi


Suriyeli ailelere hijyen kiti dağıtıldı

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı ile Lider Kadın Derneği koordinasyonda koronavirüs tedbirleri kapsamında Suriyeli ailelere 540 adet hijyen kiti dağıtıldı.(13.10.2020)
Haberin detayı için tıklayınız

Erbane grubu kuran kadınlar, yöresel kıyafetleriyle sahneye çıkmaya başladı

Erbane grubu kuran kadınlar, yöresel kıyafetleriyle sahneye çıkmaya başladıMARDİN - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde erbane eğitimi alan kadınların performansı göz dolduruyor. (16.09.2019)
Haberin detayı için tıklayınız

Suriyeli çocuklar savaşın izlerini müzikle siliyor

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde çoğunluğu Suriyeli olan çocuklar gitar eşliğinde seslendirdikleri şarkılarla savaşın izlerinden kurtulmaya çalışıyor. Çocuklar, şarkılarını Kürtçe, Türkçe ve Arapça seslendiriyor. (14.09.2019)
Haberin detayı için tıklayınız

Adını Mottodan Alan Bir Dernek: Lider Kadın Derneği

İsmini "Her kadın bir liderdir." mottosundan alan Lider Kadın Derneği, Mardin'deki kadınlara ücretsiz hukuki danışmanlık ve psiko-sosyal destek sunuyor. Mardin'deki birçok kurumla işbirliği içinde olan, (06.08.2019)
Haberin detayı için tıklayınız

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi – Lider Kadın Derneği 8 Mart'a Çağırıyor

Mardin'de çalışma yürüten Lider Kadın Derneği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü bir dizi etkinlikle kutlayacak. (04.03.2019)
Haberin detayı için tıklayınız

Milliyet,Habertürk – Kızıltepe'de kadına şiddet masaya yatırıldı

25 kasım kadına yönelik şiddetle mücadele günü etkiliği milliyet ve habertürk gazetelerinde...(26.11.2018)
Haberin detayı için tıklayınız

KIZILTEPE EKPRESS - 500 Aileye Yardım Çeki Dağıtıldı

Dezavantajlı aile ve bireylere yönelik Sosyal, Kültürel ve eğitim amaçlı faaliyetler yürüten Kızıltepe Lider Kadın Derneği (Kızıl-Kader) SYR 1027 Projesi kapsamında, Kızıltepe Muhtarlar Derneği iş birliğiyle gerçekleştirdiği Sosyal Destek Çalışmasında, ilçe merkezinde bulunan 16 mahalle muhtarıyla birlikte yürüttüğü çalışmada aralarında Suriyeli ailelerinde bulunduğu yardıma muhtaç 500 aileye 200 TL değerinde hediye çeki dağıttı. (08.01.2018)

Detaylar için tıklayınız

KIZILTEPENİN SESİ - Hijyen ve İlk Yardım eğitimi verdi

Kızıltepe Lider Kadın Derneği ile Toplum sağlığı merkezi işbirliği ile 160 kadına Hijyen ve ilk yardım Eğitimi verildi. (30.12.2017)

Detaylar için tıklayınız

MİLLİYET - Tiyatrocu Meltem Yılmazkaya, mülteci kadınlarla bir araya geldi

Tiyatrocu Meltem Yılmazkaya, Mardin’in Kızıltepe ilçesinde mülteci kadınlarla bir araya geldi. Yılmazkaya, bir toplumun kalkınmasında kadının önemli bir rolünün olduğunu belirtti. Tiyatrocu Meltem Yılmazkaya, Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bulunan Lider Kadınlar Derneği’nin düzenlediği etkinlik çerçevesinde mülteci kadınlarla bir araya geldi. (27.10.2017)

Detaylar için tıklayınız

M-GAZETE - Yılmazkaya Kızıltepe’de Kadınlarla Buluşuyor

“ Güldür Güldür Show ” Programının Sevilen Oyuncusu Meltem Yılmazkaya Kızıltepe Lider Kadın Derneği’nin organizasyonunda Kızıltepe’de Lider Kadınlarla buluşuyor. (27.10.2017)

Detaylar için tıklayınız

MARDİN SÖZ - Kızıltepe´de Kolej Gibi Dernek…

Mardin´in Kızıltepe İlçesinde 2010 yılında kurulan “Lider Kadın Derneği” ile Almanya Dünya Açlık Yardım kuruluşu ( Welt Hunger Hilfe) işbirliğiyle “Suriyeli Mülteciler ve Türkiyeli Yerel Topluluklar Arasında Sosyal Uyumun Güçlendirilmesi” projesi ile bu güne kadar bin 200 kadın ve 3 bin çocuğa ulaşıldı. Dernek Başkanı Leyla Onur Yanar, mülteci çocuk ve kadınların yerel çocuk ve kadınlarla farklı etkinlik ve sosyal aktivitelerde buluşturduklarını söyledi.(26.10.2017)

Detaylar için tıklayınız

KIZILTEPE EKPRESS - Muhtaç Ailelerle İftar Yemeği

Kızıltepe Lider Kadın Derneği Muhtaç durumdaki Suriyeli ve Kızıltepeli aileleri Dayanışma ve Kardeşlik iftar sofrasında bir araya getirdi. (21.06.2017)

Detaylar için tıklayınız

THE KIZILTEPE POST - Çatom’dan Kardeşlik ve Dayanışma sofrası

Kızıltepe ÇATOM ihtiyaç sahibi Suriyeli ve Kızıltepeli aileleri ikinci Dayanışma ve Kardeşlik iftar sofrasında buluşturdu.(02.07.2016)

Detaylar için tıklayınız

HÜRRİYET GAZETESİ - Kızıltepe'de kadınlar ilk kez sinemayla buluştu

Kızıltepe ilçesinde, ÇATOM ve Kızıltepe Lider Kadınlar Derneği işbirliğiyle hazırlanan "Geleceğim Elimde" projesi kapsamında 30 kadın ilk kez sinemayla buluştu. (10.03.2016)

Detaylar için tıklayınız

HÜRRİYET GAZETESİ – 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Kızıltepe'de, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla ÇATOM ve Kızıltepe Lider Kadınlar Derneği işbirliğiyle “Geleceğim Elimde” projesi kapsamında etkinlik düzenlendi. (08,03,2016)
Detaylar için tıklayınız

Video Tanıtım


"Biz hep böyle umut dolu, güçlü ve güler yüzle bakmaya çalışıyoruz hayata. Birbirimizden güç alarak, en zor zamanlarda birbirimize sarılarak..Biz çok güzel bir aileyiz🌸😇 "

Leyla Onur Yanar - Dernek Başkanı