PROJE GEÇİM KAYNAKLARI VE MESLEKİ ATÖLYELER


BİÇKİ-DİKİŞ

Lider Kadın Derneği bünyesinde bulunan Biçki- Dikiş Atölyemize gelen katılımcılarımız meslek öğrenirken, farklı grupların bir arada bulunması itibari ile de yeni arkadaşlıklar kurmakta ve aralarındaki sosyal uyum güçlenmektedir. Bununla birlikte meslek öğrenen kadınlar üretmeye başlamakta ve ekonomik hayata doğrudan dahil olmaktadır. Ürünlerden elde edilen gelirin tamamı kadınlarımıza aktarılmaktadSYR-1027 ‘’Suriyeli Mülteciler ve Türkiyeli Yerel Topluluklar Arasında Sosyal Uyumun Güçlendirilmesi’’ projesi, Welthungerhilfe (WHH) ile partner olarak, GIZ’in (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) finansörlüğünde gerçekleştirildi.


HOBİ

Hobi Atölyemize gelen katılımcılarımız takı tasarımı, keçe, örgü gibi farklı el sanatları yapımını öğrenirken, farklı grupların bir arada bulunması itibari ile aralarındaki sosyal uyum güçlenmektedir. Bununla birlikte yeni hobiler edinen kadınlar üretmeye başlamakta ve ürettiklerini pazarlayarak ekonomik hayata doğrudan dahil olmaktadır. Ürünlerden elde edilen gelirin tamamı kadınlarımıza aktarılmaktadır.

Video Tanıtım


"Biz hep böyle umut dolu, güçlü ve güler yüzle bakmaya çalışıyoruz hayata. Birbirimizden güç alarak, en zor zamanlarda birbirimize sarılarak..Biz çok güzel bir aileyiz🌸😇 "

Leyla Onur Yanar - Dernek Başkanı